Amy Karle – amerykańska artystka, reprezentująca bio-art. Grupa 21 twórców i naukowców. Pytania o istotę człowieczeństwa oraz możliwość odnalezienia wolności w ramach ograniczeń. Technologia, jako środek artystycznego wyrazu. Oto projekt „Warstwy życia”, który możecie zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik.„Warstwy życia” – co zobaczymy na wystawie?
Odzież umożliwiająca ludziom prowadzenie fotosyntezy. Aparat tlenowy z moczarki kanadyjskiej. „Oszukane” dane biologiczne. Pawilon Emocjonalny i ogromna szalka, pełna mikrobów żyjących na naszych ciałach. To wszystko projekty, stworzone przez artystów i naukowców w ramach programu artystycznego „Warstwy życia” w Koperniku, inspirowane pytaniami o istotę człowieczeństwa oraz możliwość odnalezienia wolności w ramach ograniczeń. Wszystkie powstały zaledwie w 2 tygodnie!

Prace zostały stworzone przez 21 twórców, działających pod kierunkiem Amy Karle – amerykańskiej artystki, reprezentującej bio-art. W wyniku artystycznych poszukiwań i wykorzystania nowatorskiej technologii, powstały unikatowe dzieła.

Wystawę możecie oglądać od tego weekendu (12. maja) przez 2 tygodnie. Koniecznie zajrzyjcie, dużo inspiracji i ciekawostek.

Miejsce: Centrum Nauki Kopernik
Czas trwania wystawy: 12. – 27. maja

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany