Wreszcie mamy wiosnę – piękną, słoneczną i kolorową. Z tej okazji Kwiaciarnia Grafiki chce zaprosić na soczystą, fluo – wystawę Maurycego Gomulickiego. „Nimfy w Kwiaciarni” to wystawa serigrafii, w której można się zakochać.

Wystawa Maurycego Gomulickiego. Czym jest serigrafia?

„Nimfy w Kwiaciarni”, to cykl 11 serigrafii, którymi chcemy ożywić oko i wprowadzić nutę różu na Wasz policzek. Czym jest serigrafia? To po prostu inna nazwa popularnego sitodruku, w którym wykonujemy grafikę przetłaczając farbę przez specjalną matrycę. 

– Najbardziej na świecie to mi się podobają gołe panie. Podoba mi się też las, zachody słońca i masa innych fenomenów natury ale tak najbardziej to jednak dziewczyny. Podobają mi się okropnie – jak kuszą i w ogóle. Różne. Brunetki i blondynki, żyrafy i petitki, pieguski i murzynki – długo by wyliczać. Kochać więcej niż jedną na raz trudno, za to narysować można sobie cały harem. Więc rysuję, trochę z wyobraźni, trochę ze zdjęć. Już jak miałem 6 lat namiętnie gryzmoliłem księżniczki – w sukniach i bez – zostało mi do dziś. – tak o wystawie mówi sam artysta, Maurycy Gomulicki.

Serigrafia jest szlachetną a jednocześnie nowoczesną techniką, a Gomulicki, jako obsesjonat soczystego koloru, przelał swoją miłość na fluo-druk. Jeśli tak jak artysta kochacie róż, kolor i sztukę musicie zajrzeć do Kwiaciarni Grafiki!

Miejsce: Kwiaciarnia Grafiki
Wernisaż: 15. maja
Start: 19.00
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany