Już w drugi weekend maja Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie zmieni się w studenckie miasteczko festiwalowe! 11. i 12. maja 2018 odbędą się Juwenalia Artystyczne, czyli najbardziej nietypowe juwenalia w Polsce. W magiczny świat braku problemów zapraszają studenci warszawskich uczelni: muzycznej, plastycznej i teatralnej.

BAJKA! 

W tym roku motywem przewodnim imprezy będzie BAJKA!  Twórczość artystyczną można rozumieć jako grę i zabawę. Staną się one motywami przewodnimi wystawy studentów Akademii Sztuk Pięknych – instalacji, interwencji przestrzennych, warsztatów i performensów przez oba juwenaliowe dni. Sam proces tworzenia będzie można śledzić na interaktywnym „Placu Zabaw”. który stanie na uczelnianym dziedzińcu. A w jego sąsiedztwie odbędzie się prawdziwa Uczta Idei, gdzie w cyklu dyskusji rozmawiać będziemy o sztuce i kulturze w Polsce.

Pierwszego dnia Juwenaliów w Sali Koncertowej UMFC zagra tradycyjnie Studencka Orkiestra Symfoniczna, wykonując w tym roku największe przeboje z filmów Disneya, Pixara i Burtona. Za strefę gastro odpowiadać będzie Grupa Instynkt Creative Group wraz ze swoimi konceptami: Aioli, Banjaluka i Momu. Toast za pomyślność Uniwersytetu będzie można wznieść z samym Magnificencją Rektorem! Wieczorami IMPREZA przenosić się będzie do parku za uczelnią, czyli na popularny Skwer Wodiczki. Na dwie noce stanie się on nocną salą koncertową, w której wystąpią prawdziwe Gwiazdy – MIKROMUSIC, BRODKA, BOVKSA i NATALIA PRZYBYSZ. Bajkowy klimat utrzyma się (prawie) do białego rana!

Szczegółowy program dostępny jest na: chopin.edu.pl

Miejsce: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2
Data: 11. – 12. maja 
Start: 12:00 – 02:00

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany