Jedna z najgłośniejszych postaci w muzyce elektronicznej i współtwórca grupy Moderat już w najbliższą sobotę wystąpi w Warszawie. Artysta zagra w klubie Smolna.

Pod pseudonimem Apparat ukrywa się Sascha Ring, czyli wybitny producent i kompozytor, którego twórczość zawsze elektryzuje fanów inteligentnej elektroniki, a także dociera do wielu innych środowisk muzycznych – również wielbicieli alternatywy, jazzu czy indie popu. Jego oficjalny debiut nastąpił w 2001 roku, a po dwóch latach nawiązał współpracę z ważną berlińską wytwórnią BPitch Control, zarządzaną przez Ellen Allien. Nieco później, Apparat i Ellen stworzyli własny projekt, który zaowocował kilkoma świetnymi singlami (m.in. „Way Out”) oraz pełnowymiarowym albumem pt. „Orchestra Of Bubbles”. W wytwórni BPitch Control zadebiutowała również grupa Moderat, stworzona przez Saschę wraz z duetem Modeselektor. Trio wydało wspólnie trzy wyborne płyty i można śmiało powiedzieć, że stworzyło idealny pomost między brzmieniami ambitnej elektroniki, a wartościowym popem.

Jeśli chodzi o solową twórczość, Apparat zasłynął szczególnie świetnymi albumami – m.in. „Walls”, „The Devil’s Walk” oraz „Krieg Und Frieden”. Na nich znalazły się m.in. takie utwory, jak „Arcadia”, „Goodbye” (znane m.in. z serialu „Dark”) czy „A Violent Sky”. Choć Niemiec najczęściej występuje w wersji live, to jest również świetnym DJ-em, co niejednokrotnie potwierdzał w klubach i na festiwalach w różnych zakątkach świata. Swój set DJ-ski zaprezentuje również w najbliższą sobotę w klubie Smolna, a obok niego na dwóch scenach wystąpią Senthia, Tika Milano, Tom Palash oraz Kuba Otłowski.

Apparat – Goodbye – Dark (Netflix) Theme Song

I Hate Models

Noc wcześniej, czyli w piątek, 27 kwietnia, wszystkich fanów elektroniki czeka noc pod znakiem brzmień techno. Tym razem w klubie Smolna wystąpią I Hate Models oraz Klaudia Gawlas, czyli jedni z czołowych przedstawicieli tego gatunku na międzynarodowej scenie. Poza nimi, na dwóch scenach zagrają reprezentanci lokalnej sceny – Anja Kraft, Concept Of Thrill, Sincz i Pysh.

I Hate Models – Daydream

Więcej na www.smolna38.com i www.facebook.com/smolna38

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany