Kolejna edycja projektu Very Senior Developers już w maju! Podczas tegorocznej odsłony Generacja Makerów, dwie generacje będą tworzyć prototypy wynalazków przyszłości. Brzmi fascynująco!

Very Senior Developers 2018 – Generacja Makerów

Generacje różnią się wiekiem, ale wszystkie łączy jedno – każde pokolenie tworzy sztukę piękną, sztukę użytkową, wynalazki. Bycie współczesnym makerem to łączenie bardziej tradycyjnych umiejętności jak szycie, sklejanie, praca z drewnem z nowoczesnymi rozwiązaniami jak mikrokontrolery, programowanie, druk 3D. Projekt Very Senior Developers łączy umiejętności twórcze pokoleń o zupełnie różnych doświadczeniach, w formie wynalazków zrób-to-sam wykorzystujących technologię i pracę w duchu ruchu makersów np. instrumenty reagujące na światło, poszukiwacz skarbów wykorzystując mikroczujniki i mini robot-odkurzacz.

Co się będzie działo? 

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się czym jest Internet Rzeczy, czyli połączenie rozwiązań technologicznych z przedmiotami codziennego użytku. Okaże się, że nowe technologie to również instrumenty muzyczne i kreatywne gadżety.

Projekt przeciwstawia się stereotypowi seniorów wykluczonych ze świata nowych technologii. Seniorom trudno odnaleźć się w świecie nowych technologii. Dzięki warsztatom mogą się z nią oswoić, odkryć jej kreatywne zastosowanie, a jednocześnie organizatorzy stwarzają przestrzeń do międzypokoleniowej wymiany między nimi i najmłodszymi użytkownikami technologii. 

W warsztatach udział wezmą: Senior Markers, czyli seniorzy w wieku 50+, reprezentujący pokolenie, które korzystało z tradycyjnych umiejętności twórczych oraz  Junior Makers – dzieci, które będą reprezentować pokolenie, które tworzy pomysły i prototypy wynalazków przyszłości. – Nie każdy musi zostać programistą czy informatykiem. Programowanie, to również zabawa i rozwijanie wyobraźni. To satysfakcja z tworzenia, współpracy z innymi. Tymi wartościami kierujemy się realizując ten projekt – mówi Van Anh Dam z Kids Code Fun.

Na warsztaty, do 10. maja, możecie zapisywać się pod adresem: alicja.m@kidscodefun.com

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany