Spacer śladami najsłynniejszych lokali 20-lecia międzywojennego to świetny pomysł na sobotę! Poznacie miejsca, w których kiedyś bywali mieszkańcy stolicy. Niezwykła podróż w (nie takie) dawne czasy. Warszawa ma mnóstwo sekretów, czas poznać kilka z nich!

Co na spacerze?

Warszawa dwudziestolecia międzywojennego to oddech wolności, rozwój i wielkie plany. Miasto, w którym prężnie rozkwitało życie towarzyskie oraz bohema artystyczna. Były miejsca, w których należało „bywać”. Zwłaszcza, jeśli chciało się uszczknąć szczyptę z atmosfery otaczającej takie osobistości, jak Julian Tuwim, Jan Lechoń, Franciszek Fiszer, Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Posłuchać Hanki Ordonówny, Mieczysława Fogga. Bawić się w towarzystwie Eugeniusza Bodo, Toli Mankiewiczówny, czy pierwszego ułana Rzeczypospolitej, gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego. Miejscami takimi były Adria, Mała Ziemiańska, Pod Pikadorem oraz wiele innych.

To wyjątkowa okazja, żeby poznań Warszawę dawnych czasów, jej historię i smaczki, o których na codzień się nie mówi. Będziecie zadowoleni!

Data: 14. kwietnia
Start: 11.00
Miejsce zbiórki: róg Al. Jerozolimskich i Nowego Światu (przy Empiku), zakończymy zaś w okolicach Placu Teatralnego
Zgłoszenia: TUTAJ

Info i grafika: Facebook
Zdjęcie: Warsawholic

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany