W najbliższy piątek zajrzyjcie na Muranów! W Stacji Muranów odbędzie się wernisaż wystawy Dominika DK Krzysztofika „Czułość”. Pięknie!

Wystawa prezentuje malarską kolekcję kobiecych aktów, w zupełnie nowej, eksperymentalnej odsłonie. To piękna, osobista podróż artysty, przepełniona subtelną stylistyką i dyskretną ewolucją techniki malarskiej.

Dojmującym motywem serii „Czułość” jest wnikliwe spojrzenie na akt, wynikające z subiektywnego postrzegania indywidualności każdej modelki przez artystę. Żadna z bohaterek obrazów DK’a nie jest osobą anonimową, dzięki czemu prace oddają nie tylko piękno kobiecego ciała, ale również budują mocny przekaz emocjonalny. Tym silniejszy, że poprzez nietypową dla aktu dekompozycję postaci odbiorca jest skoncentrowany na odczuciach, którymi emanuje rysunek postaci, kolor i światło.

Od strony warsztatowej DK korzysta z farb olejnych, akrylowych i sprayu. Poprzez wprowadzenie białego tła prace nabierają charakteru grafiki, dzięki czemu intrygują i zachęcają do wnikliwej obserwacji.

Obrazy tworzą ciekawą i spójną kolekcję, która liczy kilkanaście płócien.

Miejsce: Stacja Muranów
Wernisaż: 2. marca
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany