Jeśli jeden walentynkowy wieczór to dla Ciebie za mało, dołącz do szalonych, czterodniowych walentynek w Koperniku. Będą nastrojowe obserwacje nieba, romantyczne szlagiery i specjalny wieczór dla dorosłych. Inteligentna rozrywka ze szczyptą nauki. dziś!

Fot. https://web.facebook.com/CentrumNaukiKopernik/

Konstelacja: miłość

Walentynkowa randka pod gwiazdami? W naszym planetarium nie zakłuci jej mróz ani chmury. Zabierzemy was w najbardziej romantyczne zakątki Drogi Mlecznej i wspólnie poszukamy serc w Układzie Słonecznym. Przekonacie się, że lepiej pochodzić z Marsa niż z Wenus. Sprawdzimy, gdzie w Kosmosie są pary i czemu single stanowią mniejszość. Za mało romantyzmu? To na deser zdradzimy, że nazwanie kogoś „swoją gwiazdką” nie musi być wyłącznie wyrazem sympatii. To tym określeniu kryje się naukowa prawda.

Miejsce: Planetarium Niebo Kopernika
Daty: 13 lutego (godz. 18.00), 14 lutego (godz. 18.00 i 19.00)

Księga tysiąca i jednej gwiazdy

Lubisz dawne opowieści? Orientalne baśnie Szeherezady, heroiczne greckie mity, mroczne średniowieczne legendy. Jakże często głównym wątkiem takich historii jest miłość! W Walentynki oddamy głos gwiazdom i pozwolimy im opowiedzieć o sobie. Czym są, skąd się wzięły, jak rodzą się i umierają? Księga tysiąca i jednej gwiazdy zabierze was w niezwykłą, klimatyczną podróż. Zobaczycie niebo sprzed tysiąca lat, przyjrzycie się z bliska supernowej, kosmicznym mgławicom i narodzinom gwiazdy.
Pokaz trwa około 45 minut i prowadzony jest na żywo przez prezenterów Nieba Kopernika. Dla widzów powyżej 15 lat.

Miejsce: Planetarium Niebo Kopernika
Daty: 13 lutego (godz. 19.00 i 20.00), 14 lutego (godz. 18.00)

Love is in the air

Śniadanie u Tiffany’ego? Unforgettable? O palmę pierwszeństwa wśród najromantyczniejszych melodii mogłoby walczyć wiele szlagierów. Zamiast wybierać, najlepiej posłuchać ich wszystkich! W programie specjalnego koncertu walentynkowego są kompozycje filmowe, jazzowe, klasyczne, etno a także brawurowe improwizacje. Usłyszycie m. in. Dream a little Dream, Parasolki z Cherbourga, motywy przewodnie z Nocy i dni, Polskich dróg, czy Ogniem i mieczem. Wyobrażacie sobie te znane melodie w aranżacjach na harfę i… piłę sopranową? Nie zależnie od odpowiedzi, warto posłuchać! Gwarantujemy wieczór pełen subtelnego humoru, pulsujący emocjami, zachwycający delikatnością i romantyzmem.

Miejsce: Planetarium Niebo Kopernika
Daty: 13 lutego (godz. 21.30), 16 lutego (godz. 21.30)

Zdjęcie: Wortley/Pixabay

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany