Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL zaprasza na warszawski festiwal Valentine’s Blues. W najbliższy weekend czekają na was warsztaty Bluesa w parach i solo oraz Slow Dance z polskimi i zagranicznymi instruktorami, a także wieczorne bluesowe potańcówki z muzyką na żywo w wykonaniu The Blues Junkers i Christine and The Blue Drags.

Warszawski Festiwal Valentine’s Blues

Wstęp brzmi świetnie, ale to jeszcze nie koniec a uczestników czeka również walentynkowa kolacja w hiszpańskim stylu, konkurs tańca bluesowego oraz pokazowa lekcja tańca Slow Balboa. Zarówno wieczorne koncerty, jak i walentynkowa kolacja odbędą się w hiszpańskiej restauracji Bunuel na warszawskiej Saskiej Kępie.

Warszawski Festiwal Valentine’s Blues – weekendowy rozkład jazdy

W piątkowy wieczór czeka was powrót do korzeni tanecznego bluesa przy akompaniamencie zafascynowanego bluesem, nowoorleańskim jazzem, swingiem i soulem kwartetu Christine and the Blue Drags. The Blue Drags zagrają w składzie: Krystyna Ostrowska (wokal), Sławomir Nowodworski (harmonijka), Jak Lipert (perkusja) oraz Witold Bielski (gitara, instrumenty klawiszowe).

Podczas sobotniej imprezy będziemy gościć na scenie The Blues Junkers, którzy oczarują nas unikatowym połączeniem minimalizmu z stylu barrelhouse z lat 40. i gitarowego brzmienia inspirowanego muzykami takimi jak B. B. King czy Robertem Cray. Dla wszystkich, których tętno przyspiesza, gdy muzyka zwalnia, organizator przygotował aż do 12 godzin warsztatów tanecznych: Blues solo i w parach oraz Slow Dance z elementami zaczerpniętymi z Lindy Hop, Bluesa i West Coast Swingu. Zajęcia poprowadzą polscy i zagraniczni instruktorzy z międzynarodowym doświadczeniem: Rija Rakotondrainibe i Shirel Archambeau oraz Konrad Pruśniewski i Agnieszka Pluwak. Dodatkowe zajęcia z izolacji poprowadzi również Kuba Makowczyński.

Miejsce: Restauracja Bunuel
Data: 9. – 11. lutego
Rejestracja: 
www.valentinesblues.pl

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany