Ten pomysł nam się podoba, zwłaszcza biorąc pod uwagę nadchodzące mrozy, podczas których nasze telefony umierają znacznie szybciej! Teraz w autobusach w Warszawie znajdziecie 200 ładowarek USB, w sumie aż 400 gniazdek, w których można doładować swój telefon, tablet czy inny sprzęt elektroniczny! Miejskie Zakłady Autobusowe wychodzą naprzeciw potrzebom swoich pasażerów – tak trzymać!

Ładowarki w warszawskich autobusach

Mieszkańcy stolicy używają swoich elektronicznych gadżetów tak często, że niejednokrotnie wystarczy kilka godzin, aby bateria w smartfonie całkowicie się rozładowała. Miejskie Zakłady Autobusowe chcą pomóc swoim pasażerom, dlatego – na początek – w  200 autobusach zainstalowano ładowarki, do których można podpiąć kabel USB. Każde urządzenie posiada dwa porty, co umożliwia korzystanie z nich jednocześnie dwóm pasażerom.

Ładowarki USB zostały zainstalowane w 200 pojazdach z zajezdni „Ostrobramska”, ale już niedługo znajdą się we wszystkich zamawianych obecnie autobusach dla Miejskich Zakładów Autobusowych. To oznacza, że w ciągu roku w naszych pojazdach Warszawiacy będą mogli korzystać z co najmniej 160 kolejnych portów USB.

To małe, ale ważne udogodnienie dla wszystkich tych, którzy nie chcą albo nie mogą sobie pozwolić na utracenie kontaktu ze światem. MZA – super! Czekamy na kolejne niespodzianki

Info: Materiały prasowe
Zdjęcie wyróżniające: Anton Lukashuk Photography
Zdjęcie w tekście: Miasto Stołeczne Warszawa

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany