Niedawno mieliśmy okazję poznać sylwetki artystów, którzy wystąpią w Jasna 1 w lutym, dlatego przyszedł czas na kompleksowy program muzyczny, który obejmuje nie tylko weekendowe wydarzenia!

3. – 4. lutego

Pierwsza sobota nowego miesiąca w Jasna 1 to ukłon w kierunku miłośników wydarzeń interdyscyplinarnych, bo za sprawą cyklu Why So Silent? od Błażeja Malinowskiego doświadczymy mariażu najdziwniejszych obrazów z okresu kina niemego, a także towarzyszącej im muzyce od trójki artystów, operujących w stylistyce techno i dub: szefa topowej wytwórni Semantica Records – Svreca, który odwiedzi stolice po raz pierwszy, współzałożyciela The Gods Planet – Claudio PRC, a także wschodząca gwiazda Stroboscopic Artefacts i Pole Group – Positive Centre. Całości wydarzenia dopełni premierowy set w formule ‚back2back” między Błażej Malinowski i Dtekk.

Zwieńczeniem weekendu będzie niedzielne wydarzenie z popularnej serii Salon Ambientu od organizatora Up To Date Festival – Dtekk, który na Ósmy Warszawski Salon Ambientu zaprosił do wspólnej celebracji Pleq „Bartosz Dziadosz”, który w formule LIVE zaprezentuje swój ambientowy materiał. Tego wieczoru klubowa przestrzeń wypełni się po brzegi wygodnymi pufami, meblami, materacami, a także stylowymi dywanami.

8. – 10. lutego

Tydzień później weekendowe zmagania rozpoczną się w czwartek za sprawą darmowego wydarzenia The Tunnel, organizowanego przez grupę promotorską Let’s Keep It Secret, gdzie polscy artyści: Paul Findel, Szymon Orfin, odpowiedzialny za komercyjny sukces PROJEKT WARSZAWIAK, a także DJ KAMszøt zaprezentują nieoczywistą odsłonę undergroundowej muzyki house w winylowym wydaniu.

Piątek to kooperacja z załogą Bóg Jest W Techno w ramach wydarzenia Czyścieć i ekskluzywny występ szefa Perc Trax   Perc LIVE, który na żywo w klubowej przestrzeni wystąpi po raz pierwszy w historii. Do tej pory jego bezkompromisową i surową wizje muzyki techno podziwiać mogła festiwalowa publiczność Reaktor New Year i BLOC. Jest to nie lada gratka dla wszystkich miłośników muzyki, wychodząc spod analogowych maszyn i syntezatorów.

Wszyscy miłośnicy gatunkowych eksploracji, a także arabskiej muzyki tanecznej będą zachwyceni po wizycie ACID ARAB, czyli francuskiego duetu, który znalazł przepis na sukces w łączeniu muzyki klubowej i ludowych brzmień Orientu. Oprócz żywiołowych występów, którr przybliżą muzykę Bliskiego Wschodu i Lewantu, Acid Arab wyprodukowali utwory dla takich artystów jak Pilooski, I:Cube, Etienne Jaumet i Omar Souleyman.

16. – 17. lutego

Na półmetku miesiąca w przestrzeni Jasna 1 będzie miało miejsce kolejne niezwykłe wydarzenie, bo w całonocnej formule wystąpi szef Recognition Records, jeden z najbardziej uznanych polskich producentów z dorobkiem wydawniczym dla Cocoon Recordings i nadchodzącym wydawnictwem dla PETS Recordings – Jacek Sienkiewicz All Night Long, który zaprezentuje specjalny set z pogranicza muzyki klubowej i eksperymentalnej.

Pozostając w wyżej wspomnianej stylistyce do Warszawy przy współpracy z głównym partnerem wydarzenia Łomża Jasne Pełne przyjedzie, pochodzący z Buenos Aires, założyciel takich wytwórni jak Traut Musik School i ManzelJonas Kopp, który pomimo surowej i ciężkiej stylistyki idealnie wpasował się w nurt nowoczesnego i modnego techno. Równolegle na drugiej sali wystąpi rezydent wileńskiego klubu Lizdas i wieloletni animator tamtejszej sceny – Less Feeling.

23. – 24. lutego

Na koniec miesiąca zaplanowane są trzy wydarzenia Jasnej 1, której załoga zaprasza w dniu 23.02 na na showcase monachijskiej wytwórni muzycznej Ilian Tape, która w najmocniejszym składzie: Zenker Brothers, Andrea, Stenny i Skee Mask odwiedzi warszawski klub, który znalazł się w doborowym towarzystwie obok paryskiego CONCRETE czy londyńskiego Fabric na światowej trasie, promującej wytwórnie, prowadzoną przez braci: Dario Zenkera i Marco Zenkera.

Ostatni dzień lutowych zmagań w Jasna 1 to dwa wydarzenia o zupełnie innym charakterze i stylistyce. Interesującą alternatywą dla wszystkich miłośników hip-hopu oraz rapu będzie WBW 2018 • 2 vs 2 • Freestyle Battle, czyli polska odsłona popularnych bitew mikrofonowych, zwanych również freestylem, gdzie w szranki stanie kilkunastu młodych i uzdolnionych artystów w walce o nagrodę główną. Po zakończeniu konkursu na Jasnej będzie miało miejsce wydarzenie współorganizowane przez największą agencję bookingową w kraju – C&C Bookings o wdzięcznej nazwie Prawda, które powinno ukontentować wszystkich amatorów muzyki na żywo i nieco spokojniejszych odmian elektroniki, bo na jednej scenie wystąpią: producentka, wokalistka, autorka tekstów i liderka zespołu Cosovel – Ina West, laureat Fryderyka za produkcje albumu Reni Jusis Stendek z projektem LASY oraz MANOID, który regularnie współpracuje z takimi postaciami jak Sid Le Rock, Kasper Bjorke, Pola Rise czy Black Light Smoke.

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany