Warszawski Park Centralny to nowy pomysł na zagospodarowanie Placu Defilad. Czy to możliwe aby tereny przy Pałacu Kultury i Nauki stał się zielonym centrum miasta!? Zobaczcie niesamowitą wizualizacje!

„Plac Oddechu” autorstwa Patrycji Stołtny i Michała Sapko przedstawia przestrzeń dookoła Pałacu Kultury jako olbrzymi teren zielony stworzony od początku do końca z myślą o mieszkańcach. Koncepcja powstała w 2016 roku, gdy autorzy zgłosili ją do konkursu „Patrz na Plac” organizowanego przez FUTUWAWA.

„Koncept zaproponowanej przez nas metamorfozy daje zieleni pierwszeństwo. Cała powierzchnia placu jest strukturą, która oddycha. Z uwagi na rangę tego miejsca ważne jest to, aby jakość i wartość estetyczna tej przestrzeni zachęcała ludzi do spędzania tam wolnego czasu. Założeniem konceptu „Plac Oddechu” jest stworzenie kompleksu zielonej infrastruktury, która przyciąga mnogością wydarzeń i zarazem pełni rolę społeczną.” – tak opisują projekt autorzy. 

Aktywista Jan Śpiewak na swoim fanpage’u dodaje: „Warszawski Park Centralny czyli miejsce zieleni i wytchnienia w samym sercu miasta. Rozwiązanie problemu nieustających afer z obrotem zreprywatyzowanych na dziko działek, prawdziwy ludzki kontrapunkt dla Pałacu Kultury. Dzisiaj to parking i pomnik wiecznej prowizorki. Stosunkowo małymi kosztami może stać się wizytówką Warszawy i służyć jej mieszkańcom. Zróbmy to!”.

Autorzy: Patrycja Stołtny i Michał Sapko
Źródło: www.futuwawa.pl

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany