Jeśli jesteście fanami anime mamy dla Was dobrą wiadomość! Już 3. stycznia w Kinie Świt, rozpocznie się przegląd filmów anime autorstwa Hayao Miyazakiego, jednego z najwybitniejszych autorów tego gatunku. 

Przegląd Anime – kim jest Hayao Miyazaki?

Już od przeszło trzydziestu lat Hayao Miyazaki, mistrz japońskiej kinematografii rysunkowej, zachwyca fanów anime na całym świecie . To właśnie temu reżyserowi gatunek anime zawdzięcza swoją ogromną popularność na całym świecie, przy zachowaniu twórczej autonomii.  Miyazaki jest autorem opowieści uniwersalnych, skierowanych zarówno do młodszych, jak i dorosłych odbiorców. Filmy japońskiego artysty przedstawiają świat w charakterystyczny sposób, często z perspektywy dziecka i jego niezwykłej, bezgranicznej wyobraźni. Miyazaki tworzy niepowtarzalny magiczny klimat, który – dzięki swojej specyfice – zdobył serca widzów na całym świecie. 

Przegląd Anime – program

3. stycznia,  20.00
Film z 1986, r., 125 min.
Film opowiada o poszukiwaniach legendarnej, unoszącej się w przestworzach wyspy zwanej Laputą, która skrywa w swoim wnętrzu wiedzę technologiczną, będącą w stanie zapewnić jej posiadaczowi władzę nad światem.

4, stycznia, 19.00
Film z 1997 r., 133 min.
Ashitaka, młody książę ludu Emishi, ratuje swoją wioskę przed Nago, zaklętym w demona bóstwem-dzikiem. Jego poświęcenie okazuje się brzemienne w skutkach: przypłaca je on klątwą, którą obłożył go umierający bóg.

5. stycznia, 19.00
Film z 2001 r., 125 min.
10-letnia Chihiro jest niezwykle upartą dziewczynką. Tajemniczym zbiegiem okoliczności rodzina trafia do ogromnego czerwonego domu. W jego wnętrzu ukryte jest widmowe miasto zamieszkane przez starożytnych bogów. Światem tym rządzi demoniczna czarownica, okrutna Yubaba. By przeżyć Chihiro musi wyrzec się nie tylko swego lenistwa i uporu, ale także wspomnień, a nawet własnego imienia.

7. stycznia
15.30
Film z 1988 r., 86 min.
Film opowiada o dwóch siostrach, które przeprowadzają się wraz z ojcem do starego domu na wsi, aby być bliżej matki leżącej w szpitalu. Pewnego dnia siostry spotykają sympatyczne leśne stworzenia-duchy zwące się Totoro i od tego czasu ich życie zaczyna przepełniać magia.

18:00
Film z 2004 r., 115 min.
W trakcie jednej z nieczęstych wizyt w mieście Sophie poznaje czarodzieja o imieniu Hauru. Jest on niezwykle przystojny, ale także dość skryty. Zazdrosna o ich zażyłość czarodziejka, rzuca czar na Sophie, przez który dziewczyna zmienia się w 90-letnią staruszkę.

Miejsce: Kino Świt
Daty: 3. – 7. stycznia
Wstęp Wolny!

Informacja i grafika w tekście pochodzą z EVENTU na Facebooku
Zdjęcie wyróżniające: kadr z filmu „Princess Mononoke”


 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany