WARSZAWSKI FESTIWAL KAWY: Warszawski Festiwal Kawy powraca już w październiku! Tym razem ideę wielkiego targu kawowego dopełni jedno z najpopularniejszych na świecie wydarzeń baristycznych – LATTE ART SMACKDOWN.  Już 14. października, specjalnie dla znawców i amatorów czarnego eliksiru, Warszawski Festiwal Kawy zagości w Domu Braci Jabłkowskich. Czego możecie spodziewać się po tym wydarzeniu?

WARSZAWSKI FESTIWAL KAWY: Warszawski Festiwal Kawy to nie tylko wystawcy i znawcy napoju, ale również rozmaite wydarzenia towarzyszące, które zachwycą wszystkich odwiedzających. Jedną z atrakcji, bez wątpienia, będzie Latte Art Smackdown – zawody latte art w najprostszej, lecz wcale nie najłatwiejszej formie. Zawodnicy startując parami, muszą wykonać jeden z trzech, klasycznych wzorów – Serce, tulipan lub rozeta. To nie koniec zawodów! Raf Makes zaprasza na pierwszą polską edycję Creators Cup – zawodów polegających na stworzeniu własnego zaparzacza do kawy czarnej. Spokojnie – podczas Festiwalu frajdę będą mieć nie tylko profesjonaliści:) Na odwiedzających czeka szereg warsztatów i interesujących wydarzeń towarzyszących. Co konkretnie? Sprawdź!

WARSZAWSKI FESTIWAL KAWY: PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH:
12:00
| Metody parzenia kawy w domu – STOR

13:00 | Coffee across Europe: looking at Competition and Education trends. – Mad Espresso Team/Jane Lash Brewing [wykład w języku angielskim]
14:00 | Slowpresso – historia polskiego pomysłu na mocną kawę z przelewu
15:00 | Wykład o kawach specialty i małych palarniach – STOR
16:00 | Prezentacja o kawie rwandyjskiej, jej historii i sposobie przygotowania itp., połączone z degustacją – Salvatti

Miejsce: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy (niektóre wydarzenia towarzyszące – kawiarnia STOR)
Data: 14. października
Godziny otwarcia: 10.00 – 20.00 
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany