KONSTELACJE – MIĘDZYPOKOLENIOWY SPEKTAKL O RELACJACH, MIŁOŚCI I CZASIE: Warszawscy twórcy, tancerze z Wrocławia i Bielska-Białej oraz amatorzy tańca 60+ z Wrocławia wspólnie przygotowują międzypokoleniowy taneczny spektakl pt. „KONSTELACJE”. Pokaz work in progress już 22. października, o godz. 18:00 w Teatrze Academia na koniec rezydencji artystycznej.

KONSTELACJE – MIĘDZYPOKOLENIOWY SPEKTAKL O RELACJACH, MIŁOŚCI I CZASIE: Konstelacja oznacza gwiazdozbiór, jednak to słowo niesie za sobą również wiele innych skojarzeń. Październikowy spektakl w Teatrze Academia skupi się na opowieści o nieuniknionych zdarzeniach, złożonych relacjach międzyludzkich w kontekście międzypokoleniowości  projektu. Twórcy postarają się również odpowiedzieć na pytania Co determinuje nasze wybory życiowe? Co jest początkiem, a co końcem cyklu miłości? Czy miłość jest zjawiskiem ponadczasowym i pozawymiarowym, a także jakie są cechy miłości wiecznej? Jednak dla każdego z uczestników i widzów spektaklu odpowiedzi mogą okazać się zupełnie inne.

KONSTELACJE – MIĘDZYPOKOLENIOWY SPEKTAKL O RELACJACH, MIŁOŚCI I CZASIE: Seniorzy – Magdalena i Krzysztof Sztylińscy oraz Małgorzata Czaban – wystąpią na scenie razem z profesjonalistami: performerami i tancerzami Aleksandrą Osowicz i Pawłem Koniorem, którzy wraz z choreografką przygotowują fizycznie i merytorycznie cały zespół do pokazu premierowego. Konstelacje w swojej strukturze czerpią z różnych technik: elementów improwizowanych, etiud z tańca współczesnego oraz kontakt improwizacji – całość utworzy dzieło choreograficzne. Sztuka tańca połączy się na scenie z teatrem narracji wizualnej, w którym elementy scenografii tworzą integralną część dramaturgii spektaklu. Rekwizyty jednocześnie będą scenografią, a kostiumy podkreślą znaczenie postaci.

Wieczór zakończy rozmowa o tańcu, czyli spotkanie twórców z widzami, podczas którego wszyscy będą mogli wymienić się swoimi doświadczeniami. 

Miejsce: Teatr Academia
Data: 22. października
Start: 18.00
Wstęp wolny!

 

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany