Amber Run w Niebie – jedyny koncert w Polsce

Już za 10 dni w klubie Niebo odbędzie się jedyny w Polsce koncert Amber Run! Zespół odwiedzi nasz kraj po razy pierwszy. Bilety nadal dostępne w sprzedaży!

Amber Run

Brytyjska grupa grająca alternatywnego rocka z silnymi wpływami takich gatunków jak pop czy folk. Członkami zespołu są perkusista Felix Archer, gitarzysta Will Jones, basista Tom Sperring, klawiszowiec Henry Wyeth oraz wokalista Joe Keogh.

W 2013 r. muzycy podpisali kontrakt z niezwykle uznaną i szanowaną wytwórnią RCA. Później przyszedł Dzień Zakochanych, czyli 14 lutego 2014 r. i zespół wydał swój pierwszy mini album, „Noah”, składający się z czterech utworów. W marcu 2014 r. podczas trasy koncertowej z supergrupą Kodaline stanowili dla nich support i już wtedy zdawało się słyszeć głosy o ich wielkiej mocy koncertowej. 18 kwietnia 2014 r. ukazał się drugi minialbum grupy o wdzięcznej nazwie „Spark”. Trzeci minialbum premierę miał 19 września 2014 r. pod tytułem „Pilot”. W marcu 2014 roku zespół ogłosił, że zakończył pracę nad pierwszym albumem. W pracach tych uczestniczyli producent Mike Crossey oraz Sam Winfield. 5 stycznia 2015 r. wydano singel promocyjny o nazwie „Just My Soul Responding.

Amber Run – I Found

„5AM”

Debiutancki album „5AM” został wydany 17 kwietnia 2015 r. i szybko po tym okrzyknięty przez opiniotwórcze portale jak Pitchfork czy The Attic „nowym powiewem świeżości na gitarowej scenie muzycznej”, a niektórzy recenzenci z Wielkiej Brytanii poszli o krok dalej, pisząc w samych superlatywach o grupie Amber Run jako „kontynuatorach muzycznego sukcesu takich formacji jak Alt-J czy Foals”. Nie były to słowa bez pokrycia, gdyż przyszedł rok 2017, a grupa Amber Run, którą będziemy mieli przyjemność gościć na jedynym koncercie w Polsce, wydała drugi album pt. „For Moment, I Was Lost” dla Easy Life Records, który definitywnie potwierdził ich ogromną wartość artystyczną.

HASŁO KONKURSOWE: 5AM

Info

Miejsce: Niebo, ul. Nowy Świat 21
Data: 21. października
Start: 21.00
Więcej info: Wydarzenie na Facebooku
Bilety na wydarzenie można zakupić za pośrednictwem bileterii: Biletomat.pl, Eventim.pl, eBilet.pl oraz Goingapp.pl

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany