WHISKY LIVE WARSAW: Po raz kolejny organizatorzy Whisky Live Warsaw proponują mieszkańcom stolicy dwudniową wycieczkę po różnorodnych  aromatach i smakach whisky, pochodzącej z niemal wszystkich zakątków świata. Kochasz whisky? Zarezerwuj sobie 13. i 14. października! Festiwal Whisky to wyjątkowa okazja poznania szerokiego spektrum kolorów, bukietów i smaków  tego wyjątkowego trunku, ale nie zabraknie również pysznego jedzenia i atrakcji kulinarnych!

WHISKY LIVE WARSAW: Tegoroczna odsłona Whisky Live Warsaw będzie czwartą z kolei organizowaną w stolicy, a odbędzie się w  Sangate Hotel Airport. Czego spodziewać się po wydarzeniu? W festiwalu weźmie udział blisko 80 wystawców, oferujących ponad 500 gatunków whisky do degustacji. Spora część z nich będzie bezpłatna. Za wybrane, droższe edycje trzeba będzie zapłacić specjalnymi, dostępnymi na miejscu voucherami. 

– Warszawski festiwal stał się miejscem krajowych i zagranicznych premier. W październiku po raz pierwszy w Polsce pojawi się szwajcarska whisky Santis, produkowana w browarze Brauerei Locher AG. Rodzina Locher warzy piwo w Appenzell, u podnóża Alp od 1886 roku. W 1999 roku Karl Locher rozpoczął produkcję whisky, do której używa lokalnego jęczmienia, starych beczek po piwie oraz pozyskiwanej z pobliskich źródeł wody. Trzy lata później zabutelkowano Santis Malt, pierwszą szwajcarską whisky – opowiada Jarosław Buss, organizator corocznego Whisky Live Warsaw.

WHISKY LIVE WARSAW: Whisky Live Warsaw to nie tylko degustacja whisky z wszystkich zakątków świata, ale również możliwość spotkań ze światowymi autorytetami w tej dziedzinie, master blenderami, global ambasadorami oraz przedstawicielami zagranicznych destylarni. W tym roku życie festiwalowe skupi się na głównej scenie, zlokalizowanej w centralnym miejscu Whisky Live Warsaw.Odbędą się tu spotkania z uznanymi autorami książek o whisky. Ingvar Ronde opowie o tegorocznym wydaniu „Whisky Yearbook 2017” – obowiązkowej pozycji każdego miłośnika tego trunku. Z kolei Dominic Roskrow pojawi się w Warszawie z najnowszą edycją zaktualizowanej przez siebie, kultowej pozycji wydawniczej autorstwa nie żyjącego już Michaela Jacksona – „Michael Jackson’s Malt Whisky Companion”. Obie książki będą do nabycia w sklepie festiwalowym. Na scenie odbędzie się również szereg prezentacji, wykładów oraz rozmów na temat whisky. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, w ramach zakupionego biletu. Grono zagranicznych gości uzupełni Georgie Bell – globalny ambasador marki Bacardi, znana w środowisku miłośników alkoholi typu Premium jako „miss whisky”.

WHISKY LIVE WARSAW: Po raz kolejny nie zabraknie atrakcji kulinarnych. Tegoroczny koncept gastronomiczny z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom dobrego jedzenia. Na specjalnie wydzielonej powierzchni festiwalowej zwanej „Zatoką Smaku” odbywać się będą warsztaty kulinarne, pokazy live cookingu oraz food pairingu (popularnego ostatnio parowania potraw z whisky) z udziałem najlepszych szefów kuchni w kraju. A do tego wszystkiego mnóstwo  konkursów z nagrodami! Festiwal to prawdziwa gratka dla fanów świetnych trunków i pysznego jedzenia! Polecamy!

MiejsceSangate Hotel Airport
Data: 13. – 14. października
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany