Recital piosenek Kaliny Jędrusik

26. września w Domu Kultury Praga odbędzie się recital/monodram Patrycji Zywert-Szypki poświęcony postaci i twórczości Kaliny Jędrusik. Wstęp wolny!


Kalina Jędrusik

Mówi się o niej, że była pierwszą polską Marylin Monroe. Uwielbiała prowokować, skandalizowała, szokowała. Znakomita aktorka i wokalistka. Recital-monodram Patrycji Zywert-Szypki, aktorki, wokalistki jazzowej, jest próbą przybliżenia postaci Kaliny Jędrusik takiej jaka była – z jej marzeniami, wyobrażeniami o sobie samej, o świecie, o ludziach, z jej największą miłością – Stanisławem Dygatem, wreszcie – z jej ogromnym talentem aktorskim i wokalnym.

Patrycja Zywert-Szypka

Aktorka, wokalistka jazzowa, tancerka, pedagog. Współpracuje z wieloma teatrami w całej Polsce, m.in. z Teatrem Akademia Wyobraźni we Wrocławiu, Teatrem Stara Prochownia w Warszawie, Teatrem Nowym, w Łodzi, Teatrem Midraszowym w Krakowie. Swoją drogę muzyczną zaczęła od współpracy z zespołem wokalnym B.A.CH. (Bardzo Atrakcyjny Chór). Potem współpracowała także z chórem żydowskim Clil, Bogdanem Hołownią, Arturem Dutkiewiczem, Wojtkiem Majewskim, Leną Ledoff czy Tomkiem Szymusiem. W ostatnim czasie współtworzy z mężem Grzegorzem Szypką (aktorem i reżyserem) monodramy muzyczne, wcielając się w ikony muzyki, teatru, opowiadając o rzeczach jej najbliższych, takich jak kultura żydowska.

scenariusz i reżyseria: Grzegorz Szypka
Projekt w ramach Warszawskich Dni Seniora

 

Info

Miejsce: Dom Kultury Praga / ul. Dąbrowszczaków 2
Data:
26. września 
Godz.:
18.00
Więcej info: 
Wydarzenie na Facebooku

 

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany