Kulturalny weekend: 8. – 10. września

Kulturalny weekend: Co tydzień wybieramy dla Was 5 najciekawszych, najlepszych i najoryginalniejszych wydarzeń w Warszawie, sprawdźcie!

1. KONCERT ERIC SHOVES THEM IN HIS POCKETS – dobry koncert = dobry początek weekendu! W najbliższy piątek wpadnijcie do Prochowni Żoliborz na koncert młodego, ale już uwielbianego, zespołu Eric Shoves Them In His Pockets. Jeśli ich znacie, na pewno tam będziecie, a jeśli nie – czas to zmienić! 
Data: 8. września
Start: 20.00
Więcej info: FB EVENT

2. SMOCZY WEEKEND Z LEŚMIANEM – od piątku do niedzieli cafePowoli na Smoczej zaprasza weekend z Leśmianem. W ciągu trzech dni będziecie mieli szansę poznać Autora i jego twórczość, a także posłuchać wierszy Leśmiana czytanych przez artystów i pisarzy, w tym m.in. Sylwię Chutnik.
Data: 8. – 10. września 
Start: 
18.00
Więcej info: FB EVENT

3. ŻYDOWSKA PRAGA – SPACER Z PRZEWODNIKIEM – sobotnie popołudnie fajnie spędzić na poznawanie Warszawy z nieco innej strony. Warto wybrać się na spacer z przewodnikiem, który skupi się na tematyce Żydowskiej Pragi. Poznacie wiele ciekawostek i dowiecie się m.in. czym jest mezuza i skąd wzięła się nazwa Szmulowizna. 
Data: 9. września
Start: 
13.00
Więcej info: FB EVENT

4. GALERIA PIĘKNYCH KSIĄŻEK//INDEPENDENT BOOK FAIR – w sobotę zajrzyjcie na Burakowską, gdzie w klubie Pogłos, gdzie będziecie mogli znaleźć małe wydawnictwa i niszowe tytuły Poznacie dawne techniki drukarskie, a także będziecie mieli szansę wziąć udział w warsztatach linorytu. Kochacie książki? To coś dla Was!
Data: 9. – 10. września

Start: 12.00
Więcej info: FB EVENT

5. BUCHWALD/BUCHWALD – nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy w Top 5 nie zawarli choć jednej komediowej pozycji.  Na dobre zakończenie weekendu polecamy wizytę na Placu Zabaw nad Wisłą, gdzie – znany z Klancyka – Maciej Buchwald wcieli się w różne postaci i opowie różne historie, rozbawiając Was do łez!
Data: 10. września
Start:
20.00
Więcej info: FB EVENT

Wszystkie grafiki pochodzą z wydarzeń na Facebooku.

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany