„WNĘTRZE” – WYSTAWA ZOFII BŁAŻKO W GALERII KURATORIUM: Już w najbliższy czwartek Galeria Kuratorium zaprasza na wernisaż wystawy „Wnętrza” Zofii Bożko. Co będziecie mogli zobaczyć na wystawie?

„WNĘTRZE” – WYSTAWA ZOFII BŁAŻKO W GALERII KURATORIUM:  Prezentowany cykl portretów wykonanych przez Zofię Bożko stanowi kolejny etap w nieustającej drodze artystki do przekazania prawdy, bogactwa i głębi wewnętrznej portretowanych osób. Artystka dąży do uchwycenia i podkreślenia uniwersalizmu psychiki, a jednocześnie indywidualności prezentowanych postaci. Jest przekonana, że bez względu na uwarunkowania kulturowe, rasowe czy społeczne, każdy może stanowić niezwykły i ciekawy podmiot. Obok celu estetycznego w pracach Zofii Błażko sztuka pełni zadanie ideowe mające pozwolić na zrozumienia drugiego człowieka i docenienia jego godności. Artystka poważnie podchodzi do sztuki portretowania, rozpoczynając pracę od bezpośredniego poznania przyszłych modeli. Ma nadzieję, że swoją ideą przyczyni się do zbliżenia ludzi. Jej zdaniem tak powinna następować humanizacja sztuki.

„WNĘTRZE” – WYSTAWA ZOFII BŁAŻKO W GALERII KURATORIUM:  Zofia Błażko to jedna z najciekawszych polskich malarek młodego pokolenia. Precyzyjna kreska oraz zachwycająca lekkość kontrastu nie pozwalają oderwać wzroku od jej portretów nawiązujących do barwnego stylu Art Deco. To naprawdę warto zobaczyć!

Wernisaż: 7. września
Wystawa potrwa do: 24. września
Wstęp Wolny!

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany