Muzyczne Spotkania w Łazienkach Królewskich

12. i 13. oraz 19. i 20. sierpnia w Teatrze Królewskim i Amfiteatrze odbędą się cztery koncerty z cyklu „Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich”. Wystąpią wspaniali artyści w repertuarze Johannesa Brahmsa, Manuela de Falli, Joaquina Rodriga, Heitora Villa-Lobosa, Georga Friedricha Händela i Antonio Vivaldiego.

Muzyczne Spotkania w Łazienkach Królewskich

Program

Pierwszy koncert z cyklu „Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich” odbędzie się 12 sierpnia, o godz. 18.00, w Teatrze Królewskim. Wystąpią soliści: Sylwia Krzysiek (sopran), Monika Ledzion (mezzosopran), Piotr Kędziora (baryton) i Tomasz Krzysica (tenor) z akompaniamentem fortepianu (Karolina Tańska, Natalia Czekała). Usłyszymy walce J. Brahmsa op. 52,, jego „Pieśni cygańskie” oraz utwory fortepianowe.

Drugi, tym razem plenerowy koncert odbędzie się 13 sierpnia, o godz. 18.00, do Amfiteatru (wstęp wolny!). Usłyszycie utwory najwybitniejszych hiszpańskich i południowo-amerykańskich kompozytorów, wykonane przez gitarzystę Krzysztofa Meisingera z udzialem znakomitej śpiewaczki Sylwii Krzysiek. Będą to m.in. „Concierto de Aranjuez”, J. Rodrigo, „Dansa del Corregior”, M. De Falli, a także „Melodia Sentimental”, H. Villa-Lobosa.

Trzeci koncert, poświęcony muzyce barokowej, odbędzie się 19 sierpnia, o godz. 18.00, w Teatrze Królewskim. Program obejmuje muzykę Georga Friedricha Händela i Antonio Vivaldiego . Wykona je zespół muzyki dawnej Lakme Art Ensemble pod kierownictwem muzycznym Tomasza Frycza, a najpiękniejsze arie zaspiewa wspaniala Marta Boberska (sopran)

Dzień później, 20 sierpnia o godz. 18.00, muzycy z zespołu Lakme Art Ensemble pod kierownictwem Tomasza Frycza ponownie wystąpią w Teatrze Królewskim. Tym razem wykonają „Cztery pory roku”, Antonio Vivaldiego. Solową partię skrzypiec zagra Judyta Tupczyńska

Wstęp wolny!

Na wszystkie koncerty w Teatrze Królewskim obowiązują bezpłatne wejściówki, które odbierać można w kasie w Pałacu na Wyspie (150 wejściówek na każdy koncert). Dodatkowe wejściówki wydane zostaną pierwszym pięćdziesięciu osobom na godzinę przed koncertem w kasie w Starej Oranżerii.

Cykl „Muzyczne spotkania w Łazienkach Królewskich” organizuje fundacja Lakmé-Art we współpracy z Muzeum Łazienki Królewskie. W projekt zaangażowali się wybitni polscy soliści operowi, zespół kameralny i zespół muzyki dawnej Lakme Art Ensemble. Dla młodych artystów, którzy wystąpią w Łazienkach Królewskich, to okazja do rozwoju umiejętności pod okiem doświadczonych profesjonalistów.

Info

Miejsce: Łazienki Królewskie
Data: 12. – 13. i 19. – 20. sierpnia
Start: 18.00
Więcej info: Wydarzenie na Facebooku

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany