Cubo Race: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, artyści Franco Ariaudo i Emanuele De Donno oraz Anna Czaban, kuratorka projektu Ogród Miejski Jazdów Usportowiony zapraszają do wzięcia udziału w niekonwencjonalnym wydarzeniu sportowym Cubo Race (Wyścig Sześcianów), który poprzedzą warsztaty szycia strojów sportowych.

Cubo Race:  Cubo Race to gra drużynowa, do której się może zgłosić każdy bez względu na wiek czy sprawność fizyczną. Drużyny zawodników będą unosić na kijach sześciany, a drużyna, która najszybciej dotrze do mety wygrywa wyścig. Celem jest ćwiczenie pracy zespołowej i oczywiście dobra zabawa! By uczynić grę jeszcze bardziej spektakularną, uczestnicy wystąpią w specjalnie zaprojektowanych strojach stworzonych wspólnie z projektantką mody Małgorzatą Salamon na warsztatach szycia. Cubo Race to gra stworzona na potrzeby telewizyjnego show Giochi senza Frontiere (franc. Jeux Sans Frontiers, ang. Games Without Borders), która pierwszy raz została odegrana na włoskiej plaży w Riccione w 1971. Ariaudo i Donno analizują fenomen telewizyjnego show, które od lat 60. do 90. pojawiało się w różnych krajach Europy. Idea stojąca za tymi widowiskami to oprócz tytułowego sportu bez barier budowanie europejskiej wspólnoty. Czy Cubo Race przyczyni się do zbudowania wspólnoty Jazdów?

Poznaj PROGRAM wydarzeń:

11. sierpnia, godzina 18:00
Sala Kolebkowa
otwarte spotkanie organizacyjne dla uczestników Cubo Race oraz warsztatów  projektowania i szycia strojów sportowych

12. sierpnia, w godzinach 10:0018:00
Sala Kolebkowa
warsztaty projektowania i szycia strojów sportowych z projektantką mody Małgorzatą Salamon
obowiązują zapisy na adres: a.czaban@u-jazdowski.pl

13. sierpnia, w godzinach 10:0018:00
Sala Kolebkowa
warsztaty projektowania i szycia strojów sportowych z projektantką mody Małgorzatą Salamon
obowiązują zapisy na adres: a.czaban@u-jazdowski.pl

14. –18. sierpnia
w zależności od potrzeb uczestników treningi z artystami

19 sierpnia, godzina 18:00
park przed Zamkiem
odtworzenie CUBO RACE

 Zgłoszenia do CUBO RACE i więcej informacji: a.czaban@u-jazdowski.pl

Spróbujcie swoich sił w tym niespotykanym sporcie. To coś zupełnie innego niż dotychczas, a nowe rzeczy są najfajniejsze!

Zdjęcie wyróżniające: Gra Cubo Race, Jeux Sans Frontières, 1971. Fotografia z książki Sportification / Eurovisions, Performativity and Playgrounds, Viaindustriae ublishing, 2017

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany