Wieczorny space śladami „Złego” Leopolda Tyrmanda

Inspiracją dla pierwszego numeru drukowanego magazynu Warsawholic była powieść „Zły” Leopolda Tyrmanda (ZOBACZ!). Ze wzruszeniem zawsze powracamy do tego numeru, w którym oprócz fantastycznych prac młodych artystów, znajdziecie m.in. list od Mary Ellen Tyrmand dla naszych czytelników. Z tych i wielu innych względów nie możemy nie wziąć udziału w wieczornym spacerze śladami „Złego” L. Tyrmanda.

WIECZORNY SPACER ŚLADAMI

Mojemu rodzinnemu miastu –Warszawie. Tak Leopold Tyrmand dedykuje swojemu miastu najbardziej warszawską powieść w polskiej literaturze. Nie ma drugiej takiej książki (no, może oprócz „Lalki” Bolesława Prusa) w której autor uczynił by bohaterem akcji swojej powieści całe miasto: skwery, bramy, targowiska, tramwajowe zajezdni z tym całym tłumem mieszkańców odradzającej się do życia Warszawy.

Zły napisany w ciężkich czasach pięćdziesiątych nie przestaje fascynować twórców, reżyserów, pisarzy a przede wszystkim zwykłych mieszkańców miasta. Dlatego zachęcamy Was do wybrania się na spacer wiodący śladami bohaterów „Złego” Leopolda Tyrmanda.

Na spacerze dowiecie się m.in.:

-gdzie Marta Majewska kupowała leki dla chorej matki?

-gdzie znajdował się komisariat milicji na ulicy Wiejskiej?

-gdzie można zobaczyć oryginalne skarpetki Leopolda Tyrmanda ?

-który warszawski budynek dawał odpocząć oczom ?

– czy w powieści odnajdziemy pościgi rodem z amerykańskich westernów?

-gdzie była kryjówka Kudłatego?

-dlaczego Tyrmand miał zawsze modne koszule?

Spacer poprowadzi warszawski historyk i licencjonowany przewodnik miejski Adrian Sobieszczański. Udział w wycieczce jest bezpłatny, ale mile widziane są napiwki dla przewodnika 🙂

Info

Data: 11. czerwca
Start: 19.05
Miejsce: Start pod pomnikiem Wincentego Witosa przy Placu Trzech Krzyży, koniec spaceru na ulicy Próżnej. 
Wydarzenie na Facebooku: Wieczorny spacer śladami „Złego” L. Tyrmanda

 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany