Magda Jąkalska jest projektantką graficzną i ilustratorką. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie na Wydziale Grafiki, gdzie ukończyła specjalizację Grafika Cyfrowa. Należy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej. Na co dzień pracuje na stanowisku grafika w jednym z czołowym domów mediowych, tworzy ilustracje i projekty o charakterze reklamowym. Magda pracowała dla takich marek jak, m.in Dekoral, PZU, Samsung, Coca-Cola, Fanta, Sprite, Multisport – Benefit System, Łomża i wieeeele innych.  Jej prace zostały wystawione w ramach Salonu Ilustratorów 2015 na Targach Książki  dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu oraz na Targach Plakatu 2016 w Warszawie.

Zostałam grafikiem, ponieważ…  chciałam, aby moja praca była moją pasją. Uważam, że o wiele łatwiej wstaje się codziennie rano do pracy, kiedy pracuje się w zgodzie z tym, co się lubi. Nie chciałam mieć wrażenia , że codziennie marnuję duuużo czasu na wykonywanie pracy, której po prostu nie lubię.

W mojej pracy najbardziej podoba mi się… Największa frajdę sprawia mi tworzenie koncepcji. Lubię też aurę ekscytacji i emocje, które mi towarzyszą  w trakcie oczekiwania, czy to w co włożyłam tyle wysiłku spodoba się klientowi. Oprócz tego w mojej pracy doceniam brak rutyny.

W swoich pracach używasz wielu kolorów. Gdybyś miała stworzyć grafikę przedstawiającą Warszawę – jakie miałaby barwy? Do stworzenia  grafiki przedstawiającej Warszawę użyłabym wszystkich kolorów z najnowszej edycji wzorników PANTONE 😉 Taka właśnie jest Warszawa – jest miastem wielu możliwości, dużo się w niej dzieje, buduje. Nie jest to jednolite, monochromatyczne miasto. 

Co robisz kiedy brak Ci weny? Da się jakoś pobudzić kreatywność? Kiedy brak mi weny to zaciskam zęby staram się nie denerwować i sprawnie wykonać zlecenie. Wtedy po prostu dokonuję prób poszukiwania dobrego pomysłu tak długo, aż wpadnę na pomysł jaki ma być projekt i jestem zadowolona. Zazwyczaj klienci oczekują propozycji jak najszybciej i nie mam specjalnie dużo czasu na pobudzanie kreatywności, staram  się jedynie unikać rozkojarzenia i maksymalnie skupić – to jest minimum.

Zlecenie Twoich marzeń… Zlecenie, które mogłabym zrealizować w totalnej swobodzie twórczej, dać totalny upust swojej fantazji bez ciężaru, które niesie komercja, a także na użytek większych wartości. Tym zleceniem mogłoby być zaprojektowanie nadruków na ubrania marki MOSCHINO 😉

 Jeśli spodobały Ci się prace Magdy więcej projektów znajdziesz na jej STRONIE INTERNETOWEJ
 

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany