#WARSAWGIRL to cykl, w którym chcemy przedstawiać Wam dziewczyny tworzące ciekawe i kreatywne projekty w Warszawie. Co tydzień będziecie mogli przeczytać o dobrych rzeczach, za którymi stoją naprawdę fajne dziewczyny! Dziś czas na Alicję Jurkowską – organizatorkę targów takich jak Warszawski Smak, Fashion in Warsaw, koneserkę dobrego jedzenia i designu, a także pasjonatkę podróży po Polsce i nie tylko!

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Najbardziej lubię to, że w pracy poznaje codziennie bardzo ciekawych, zdolnych ludzi z pasją. Sami tworzą rzeczy, które sprzedają w wielu przypadkach nie dla czystego zysku a dla idei. Poznaję historie i wspaniałe osobowości.

 Czy jest jakiś rodzaj targów, których jeszcze nie ma w Warszawie , a o którego wprowadzeniu myślałaś?

Mimo że rynek targowy jest mocno nasycony, cały czas powstają w głowie nowe pomysły i projekty, których oczywiście nie mogę w tej chwili zdradzić, ale mam nadzieje, że już niedługo uda mi się je zrealizować w Warszawie.

Kiedyś targi w Warszawie były rzadkością, teraz odbywają się w zasadzie regularnie – czy zaobserwowałaś jakieś zmiany w klientach odwiedzających targi?

Targów jest zdecydowanie więcej niż w momencie, w którym zaczynałam. Klient jest dużo bardziej wymagający i świadomy. Trzeba włożyć dużo pracy w to, żeby przyciągnąć go akurat na konkretne wydarzenie i tworzyć targi tak by były jak najbardziej ciekawe i pełne atrakcji.

Najzabawniejsza przygoda, która przytrafiła ci się przy organizacji wydarzeń to …

Myślę, że moje pierwsze spotkanie z prądem potrzebnym do targów. Kiedyś myślałam że agregat jest wielkości niedużego pudełka, a przyjechała olbrzymia ciężarówka, której nie miałam gdzie postawić 🙂

Prowadzisz też bloga WARSZAWSKI SMAK, na którym piszesz o ciekawych knajpach i miejscach na wyjazdy – gdybyś miała polecić jedną knajpę i jedno miejsce na weekend – co by to było?

W Warszawie Fort Vino – bardzo klimatyczne miejsce, z dobrym winem na każdą kieszeń. Miejsce na weekend to Cisowy Zakątek. Cudowne domki schowane w lesie. Każdy o innym wystroju. Tam najchętniej wróciłabym drugi raz.

Jeśli kochasz kreatywne dziewczyny i zaciekawiła Cię działalność Alicji Jurkowskiej, śledź Warszawski Smak i bądź na bieżąco z warszawskimi (i nie tylko!) przysmakami i miejscówkami.

O Autorze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany