Home Ludzie Mapy są nudne? Zobacz świetny projekt Polaków!

Mapy są nudne? Zobacz świetny projekt Polaków!

by admin

Jedna mapa, tysiąc ciekawostek!

Explorer’s Atlas – mapa, która dzięki ponad tysiącowi wkomponowanych w nią ciekawostek, wciągnie i zainspiruje każdego, zaledwie po kilku dniach kampanii na międzynarodowym portalu crowdfundingowym Kickstarter osiągnęła swój cel. Ale to jeszcze nie koniec!

cy3a7530Twórcami Explorer’s Atlas są brat, siostra i jej mąż, czyli kreatywne trio, które poza więzami rodzinnymi połączyła pasja do podróży i odkrywania tego, co nieznane lub zapomniane. Na mapach ich autorstwa znaleźć można zaskakujące i różnorodne fakty odnośnie każdego kraju na świecie, począwszy od przyrody poprzez ekonomię, a skończywszy na trasach wielkich podróżników. To niezbędnik każdego domorosłego odkrywcy i wszystkich ciekawych świata.

14922993_10154707696853928_409413270_oProjektowanie mapy pełnej ciekawostek było dla jej  twórców nie lada wyzwaniem, ale także świetną zabawą oraz okazją do poznania mniej popularnych miejsc i związanych z nimi faktów. „Chcieliśmy stworzyć mapę, która widziana z daleka wyróżnia się nowoczesnym designem, a oglądana z bliska zaskakuje szczegółami i detalami” wyjaśnia Zuzia Gaszyńska z zespołu Explorer’s Atlas. Całość zaplanowana jest tak, aby cieszyć oko minimalistyczną stylistyką oraz kolorami o niskim kontraście, które będą dobrze prezentować się w każdym wnętrzu. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKampania Explorer’s Atlas na Kickstarterze trwa dopiero niewiele ponad 2 tygodnie, a mimo to projekt już osiągnął docelowe 8.000£. To jednak wcale nie oznacza końca zbiórki! Jeżeli projekt Wam się podoba i chcielibyście mięć piękną mapę świata (bądź pojedynczego kontynentu) w swoim mieszkaniu lub biurze – nic straconego! Wystarczy, że zajrzycie na stronę projektu na platformie Kickstarter i wybierzecie opcję, która Was interesuje.

Sprawdźcie! Warto wspierać fajne pomysły i pomagać realizować marzenia! Kampanię znajdziecie TUTAJ

   

You may also like